До уваги спільчан!

Шановні колеги! Інформую вас про наміри влади та дії Профспілки. Міська президія готує звернення до народного депутата Максима Дирдіна з проханням не підтримати даний документ під час його прийняття. Прошу ознайомитись з документом завантаженим нижче.

Навчання профактивістів: практично і на перспективу

/Files/images/1.jpg


28 жовтня 2020 року відповідно до плану роботи обласного комітету Профспілки у м. Первомайськ відбувся регіональний (кущовий) семінар голів районних, міських організацій Профспілки працівників освіти «Позиція Профспілки – захищати соціально-трудові права».

У роботі семінару взяли участь голови первинних профспілкових організацій шкіл м. Первомайська; Муравська І.О., голова Кривоозерської районної організації Профспілки працівників освіти, координатор семінару; Майстренко С. І., голова Южноукраїнської міської організації Профспілки працівників освіти; Вороніна Л.П., голова Первомайської районної організації Профспілки;Чорна О.М., голова Доманівської районної організації, та Максимова Г.М., експерт обласного комітету Профспілки.

У своїх виступах начальник управління освіти Первомайської міської ради Остапенко Г.Ф. та голова міської організації Профспілки освітян Сисоєва І.В. висвітлили результати їх тісної співпраці щодо захисту соціально-трудових прав працівників галузі.

У ході семінару профлідери пройшли тестування на знання трудового законодавства України, що сприяло підвищенню їхньої профспілкової компетентності.

Надзвичайно корисними для учасників заходу були воркшоп «Дотримуємося етики ділових партнерських відносин» та панельна дискусія «Займи профспілкову позицію». Голови профспілкових організацій отримали фахові відповіді на поставлені питання щодо оплати праці педагогів та їх матеріального заохочення.

Запропонована профактиву рольова гра «Мистецтво домовлятись при внесенні змін до колективного договору» засвідчила, що результативність роботи Профспілки залежить від співпраці з керівником закладу освіти. Коли між ними є справжній соціальний діалог, тісна взаємодія і підтримка, тоді формується сильна команда, на яку можна покластися у вирішенні будь-яких питань.

Учасники заходупопрацювали активно та результативно,відзначаючи актуальність питань, що розглядалися.

По завершенню заходу всі присутні отримали збірку «На допомогу профспілковому активу», яку підготував обком Профспілки.

Під час підготовки до семінару-навчання взято інтерв’ю у голови міської організації Профспілки освітян та у працівників галузі щодо діяльності Профспілки.

Ірина Сисоєва, голова Профспілки освітян Первомайська

ЗАРПЛАТИ ПЕДАГОГІЧНИХ ПРАЦІВНИКІВ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ЗБІЛЬШУВАТИМУТЬСЯ ПРОТЯГОМ 2021 РОКУ, – МОН

Рівень заробітної плати працівників галузі освіти у 2021 році буде підвищений у два етапи: у січні та в липні. Такі зміни передбачені в проєкті Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік».

Зокрема, з липня 2021 року посадовий оклад вчителів буде майже на 30% більше, ніж станом на вересень 2020 року.

Отже, посадовий оклад молодого вчителя* без категорії та стажу роботи в січні 2019 року становив 3 тис. 496 грн, у вересні 2020 року – 4 тис. 050 грн. Відповідно до проєкту Держбюджету-2021 з січня рівень посадового окладу підвищиться до 4 тис. 859 грн, з липня 2021-го – до 5 тис. 265 грн.

Посадовий оклад вчителя I категорії* в січні 2019 року становив 4 тис. 361 грн, у вересні 2020-го – 5 тис. 051 грн. Передбачається, що з січня 2021 року збільшиться до 6 тис. 061 грн, з липня 2021 року – до 6 тис. 567 грн.

У вчителя вищої категорії* закладу загальної середньої освіти в січні 2019 року посадовий оклад становив 4 тис. 649 грн. У вересні цього року оклад збільшився до 5 тис. 385 грн. Із січня 2021 року він становитиме 6 тис. 461 грн, з липня 2021 року – 7 тис. 001 грн.

Збільшення посадових окладів (за ЄТС) розраховано відповідно до проєкту ЗУ «Про Державний бюджет України на 2021 рік». З урахуванням надбавок за вислугу років (близько 20%, для молодих вчителів – 10%), престижність праці (5-30%) та інших доплат (винагороду за сумлінну працю, кошти на оздоровлення тощо) можна вирахувати фактичну заробітну плату.

*Посадовий оклад з розрахунку 18 годин на тиждень.

Нагадаємо, Уряд схвалив та направив на розгляд Верховної Ради України проєкт Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», яким передбачено на галузь освіти 173,8 млрд гривень, що порівняно з державним бюджетом на 2020 рік більше на 34 млрд гривень.

( За матеріалами Міністерства освіти і науки України)

Профспілка вимагає додаткового захисту освітян у зв’язку з ризиками COVID-19

ЦК Профспілки працівників освіти і науки Україниспрямував звернення до Кабінету Міністрів України, Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України С.В. Бабака, в.о. Міністра освіти і науки України С.М. Шкарлетазприводу необхідності забезпечення державою захисту педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників закладів освіти, які здійснюють та забезпечують освітній процес в умовах оголошеного Кабінетом Міністрів України карантину у зв’язку з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.
(Лист додається).

wym-1599069006737

ЗАЯВА МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕДЕРАЦІЇ ПРОФСПІЛОК (МКП)

Пан’європейська регіональна рада Міжнародної конфедерації профспілок в середині грудня прийняла резолюцію, в якій засуджує пропозиції та закликає Уряд України відкликати проект Закону "Про працю" та звернутися за технічною допомогою до МОП. Через кілька днів Європейська конфедерація профспілок пообіцяла порушити це питання з Європейською Комісією та Парламентом на підставі того, що проект закону суперечить Угоді про асоціацію Україна-ЄС.

Генеральний секретар МКП Шаран Барроу зазначила:

«Уряд України стоїть на боці олігархів та багатонаціональних корпорацій та виступає проти працівників, громадськості та профспілок. Глобальні профспілки стоять пліч-о-пліч зі своїми сестрами та братами в Україні. Вони заслуговують на гідну роботу, прожитковий мінімум та контроль за балансом між особистим життям та роботою.

Ми засуджуємо український уряд за нерозсудливі порушення своїх міжнародних зобов’язань, через які країна ризикує втратити важлєіву підтримку в Європі та світовій спільноті».

Нагадаємо, що 27 грудня 2019 року неоліберальний Кабінет Міністрів України вніс до Верховної Ради новий проект закону "Про працю", який позбавить працівників правового захисту та профспілок спроможності їх захищати.

Роблячи це, український Уряд рішуче підтримав олігархів та багатонаціональні компанії та виступив проти власного народу.

Українські профспілки вважають, що результатом прийняття нового проекту закону стане:

1. Легке звільнення працівників у будь-який момент за бажанням роботодавця.

2. Короткострокові індивідуальні трудові договори; договори з нефіксованим робочим часом.

3. Понаднормова робота стане нормою і оплачуватиметься в 5 разів нижче, ніж раніше.

4. Скасування деяких соціальних гарантій; відсутність захисту матерів з малими дітьми, інших вразливих груп.

5. Можливість переведення працівника на інше робоче місце без його

згоди.

6. Відсутність профспілок.

Законопроект був прийнятий без консультацій з профспілками, та складається всього з 99 статей, щоб розглянути його в парламенті у прискореному порядку. Уряд відмовився звертатися по допомогу до Міжнародної організації праці, безсумнівно, тому, що проект закону порушує кілька конвенцій МОП.

До уваги спілчан!
Президія ЦК Профспілки звернулася до Комітету щодо законопроекту «Про повну загальну середню освіту»
Від імені президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямовано звернення до Голови Комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України приводу проекту закону «Про повну загальну середню освіту», № 0901, підготовленого підкомітетом з питань загальної середньої, інклюзивної освіти та освіти на тимчасово окупованих територіях на розгляд Комітету для підготовки його на друге читання. Відзначено, щов законопроекті враховано низку зауважень та пропозицій ЦК Профспілки, які вносилися Комітету, надавалися народним депутатам України та відстоювалися безпосередньо під час засідань Робочої групи з доопрацювання проекту «Про повну загальну середню освіту» (реєстр. № 0901). Однак залишились не врахованими деякі з проблемних норм, відображення яких в законі сприятиме забезпеченню гарантованого Конституцією України здобуття загальної середньої освіти, недопущенню звуження трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників закладів загальної середньої освіти, забезпеченню реалізації прав на законодавчо визначений розмір оплати праці педагогічних працівників відповідно до Закону України «Про освіту» та трудового законодавства, її удосконалення відповідно до вимог часу, відновленню соціально-економічних прав та інтересів освітян, дотриманню міжнародних актів щодо недопущення дискримінації в трудових відносинах. Їх наведено постатейно. Неприпустимою, безпідставною та такою, що потребує вилучення, є норма про прийняття на посаду педагогічного працівника на основі строкового трудового договору за його бажанням.Президія наполягає на передбаченні норми про встановлення педагогічному працівникові за виконання обов’язків педагога-наставника доплати у фіксованому розмірі 20%. Наголошено на необхідності законодавчого врегулювання питання розподілу педагогічного навантаження, перегляду умов праці за погодженням з виборним профспілковим органом на основі тарифікації.Обсяг навчальної роботи, яку може виконувати педагогічний працівник за основним місцем роботи, граничними розмірами не може обмежуватися. Посадові оклади та ставки заробітної платипедагогічних працівників за роботу здітьми з особливими освітніми потребами мають підвищуватися на 20-25%, а в закладах освіти для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, – на 30%, а тих, які мають педагогічні, почесні, вчені, спортивні звання тощо, – на 10 – 33%. Робочий час вихователя закладу загальної середньої освіти повинен становити 30 годин, вихователя, асистента вчителя спеціального закладу загальної середньої освіти, інклюзивних та спеціальних класів – 25 годин на тиждень замість норми 36 годин на тиждень. Неприпустимими є норми статті 32законопроекту, що: «Розвиток мережі комунальних початкових шкіл, гімназій забезпечують районні, міські (міст з населенням менше 50 тисяч), сільські, селищні ради, а комунальних ліцеїв – обласні та міські ради (міст з населенням більше 50 тисяч). Рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) приймають районні, міські, сільські, селищні ради. Для започаткування та провадження освітньої діяльності комунального ліцею у його складі має бути створено та функціонувати не менше чотирьох 10 класів». Наголошено,що така диференціація повноважень місцевих рад залежно від чисельності населення не передбачена законом «Про місцеве самоврядування в Україні».Запровадження таких норм звузить права місцевого самоврядування, передбачені статтею 32 цього закону. Серед повноважень обласних рад, визначених статтею 43 закону, не передбачено таких, як утворення комунальних ліцеїв – окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання. Стосовно повноважень міських рад, то вони є рівнозначними, незалежно від чисельності населення більше чи менше 50 тисяч.Крім того, такі нововведення призведуть до ситуації, що навіть у містах та цілих районах не буде закладів освіти, які забезпечують здобуття учнями повної загальної середньої освіти.За останніми даними на сьогодні із 472 міст нараховується 376 міст з населенням до 50 тисяч.Економія на освіті дітей неприпустима. Таким запровадженням має передувати їх громадське обговорення, а вже потім законодавче врегулювання з урахуванням думки та вимог громадськості. Необхідно доповнити 38 вимогою про наявність у керівника закладу загальної середньої освіти вищої педагогічної освіти. Стосовно умов обрання, призначення та звільнення керівника закладу загальної середньої освіти, зазначених у статті 39,необхідно передбачити право його повернення на педагогічну посаду, яку він обіймав до призначення на посаду директора. Президія вимагає вилучення з розділу X«Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту підпунктів 1 та 2 пункту 3 стосовно визнання набрання чинності цим Законом підставою дляприпинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти та педагогічними працівниками цих закладів, яким виплачується пенсія за віком. Наголошено, що стаття 22 Конституції України забороняє при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. У Прикінцевих та перехідних положеннях закону «Про освіту» необхідно передбачити норму про забезпечення у 2020 році положення частини другої статті 61 цього Закону щодо встановлення найменшого посадового окладу педагогічного працівника на рівні 3 мінімальних заробітних плат з відповідною диференціацією посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників з затвердженням їх схеми. Президія ЦК Профспілки висловила сподівання на врахування народними депутатами України, членами Комітету, зазначених зауважень та пропозицій під час підготовки законопроекту «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний № 0901, до другого читання, а також відстоювання та підтримки їх під час голосування.
14:24
Солідарна акція профспілок проти звуження трудових прав
17 грудня 2019 року у Києві Федерація профспілок України, її членські організації провели солідарну акцію профспілок біля Верховної Ради України. Солідарна акція проводилася на підтримку вимог щодо недопущення тотальної приватизації державних підприємств зі знищенням робочих місць, проти прийняття нового трудового законодавства без обговорення з профспілками та руйнації існуючої системи соціального захисту, за збереження соціальних стандартів тощо. Кілька тисяч спілчан із різних професійних спілок організованою ходою, скандуючи гасла протесту, пройшли урядовим кварталом до Верховної Ради України. На мітингу на площі Конституції виступили представники профспілок, які окреслили вимоги Профспілки до влади щодо лібералізації трудового законодавства та реформування соціальної політики. Освітяни нашої області та міста теж узяли участь у цьому заході.


/Files/images/foto3.jpg

Завершена звітно-виборна кампанія у Первомайську Миколаївської області

Усім відомий вислів: «Майбутнє – це минуле з поправкою на сучасне», тобто, щоб визначити завдання і намітити програму дій на майбутнє, необхідно зробити аналіз результативності своєї роботи. А звітно-виборна конференція – це не тільки підведення підсумків, а й важлива подія в профспілковому житті, учасники якої повинні відповісти на принципові питання: чи те, що ми робимо, вірно; що потрібно ще зробити для вирішення головного статутного завдання – захисту трудових, правових та соціально-економічних інтересів членів Профспілки.

Саме на ці запитання відповідали учасники ХХІ Первомайської міської звітно-виборної конференції Профспілки працівників освіти і науки, яка відбулася 26 березня 2019 року.

У роботі конференції взяли участь Л.І. Сидоренко, заступник начальника управління освіти, Н.С. Качура, директор гімназії, Л.І. Маслова, директор ДНЗ №5, С.Б. Кучма, директор ДНЗ-ЦРД.

У доповіді голови міської організації Профспілки освітян І.В. Сисоєвої відмічалося, що у звітному періоді головним завданням співпраці управління освіти і міської профспілкової організації, як соціальних партнерів, було – у складних сучасних ринкових умовах, при обмежених фінансових ресурсах держави і міста, зокрема, – забезпечити захист соціальних прав та інтересів освітян, зберегти їх творчий потенціал, створити якомога кращі умови роботи для працівників у кожному трудовому колективі. Належна увага приділялася контролю за дотриманням законодавства про працю, охорону праці, оздоровленню спілчан та їх дітей, спортивній та культурно-масовій роботі.

За результатами міської звітно-виборної кампанії роботу всіх 44 первинних організацій, які налічують 1862 спілчанина, визнано задовільною. У 37 організаціях (84%) голів профкомів переобрано на новий термін. Колективи закладів та установ освіти міста висловили довіру своїм профспілковим лідерам.

Основні аспекти діяльності первинних профорганізацій у своїх виступах висвітлили голови профкомів ДНЗ №5 В.М. Тараненко та ЗОШ №4 Н.В. Шевченко. До обговорення доповіді долучилися делегати конференції та запрошені.

Роботу Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки визнано задовільною, головою Профспілки на новий термін обрано І.В. Сисоєву.

Звертаючись зі словами подяки та побажаннями до членів Ради Профспілки, Ірина Володимирівна сказала: «Нехай нашою єдністю міцнішають міська та обласна профспілкові організації, Профспілка працівників освіти і науки України, щоб бути спроможними ще активніше відстоювати інтереси освітян!»

І.В. Сисоєва, голова Первомайської міської організації Профспілки, Миколаївська область

/Files/images/1553860393_dscn4484.jpg

Звітно-виборні збори первинної профспілкової організації Первомайської ЗЗСО І-ІІ ступенів №7

19 лютого 2019 року пройшли звітно-виборні збори первинної профспілкової організації в Первомайській ЗЗСО І-ІІ ступенів №7.

З 27 членів профспілки на зборах були присутні 25, запрошена адміністрація школи.

Присутні заслухали звіт голови профспілки, звіт голів комісій та звіт ревізійної комісії.Зроблені висновки про роботу профспілкового комітету: оцінка роботи ПК визнана задовільною.

Проведені вибори голови профспілки, головою профспілки школи стала Тісевич Р.С. (одноголосно), Глушко Л.О. - замісник голови профспілки та вибори голів профспілкового комітету: Бирледян К.С., Намєснік Д.С., Сорокіна Ю.А., Савчак В.І., Чоловський С.В., Ляхвацька Т.Й., Тишкун С.Є.

/Files/images/ГПК.JPG /Files/images/ЗПК.JPG

О Г О Л О Ш Е Н Н Я

19 лютого 2019 року о 13.00 в кабінеті іноземної мови відбудуться звітно-виборні збори Первинної профспілкової організації Первомайської ЗЗСО І-ІІ ступенів №7.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:

1. Звіт про роботу профспілкового комітету за період з 2018-2019 рр.

2. Звіт ревізійної комісії.

3. Вибори голови первинної профспілкової організації.

4. Вибори профспілкового комітету.

5. Вибори ревізійної комісії.

6. Вибори делегатів на звітно-виборну конференцію Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки

Запрошуються всі члени профспілки.

Для підготовки зборів створена робоча комісія на чолі з членом профкому Намєснік Д.С. Прохання до членів профспілки свої зауваження і пропозиції направляти в комісію до 16 лютого 2019 року.

Профспілковий комітет

Профспілки виходятьна протест!

Президія Федерації профспілок України на своєму засіданні прийняла рішення про проведення Всеукраїнської акції протесту профспілок.

Акція пройде у два етапи:

Перший попереджувальний етап –9 жовтня 2018 року– у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працюв областях України в трудових колективах на підприємствах, організаціях:упершій половині дня у трудових колективах, а в другій – у формі публічних заходів в обласних центрах.

Другий заключний етап –17 жовтня 2018 року – у Міжнародний день боротьби з бідністю – у Києві.

Мітинг-ходарозпочнетьсявід майдану Незалежності до Верховної Ради України і Кабінету міністрів України.

Основні вимоги профспілок:

·за підвищення рівня зарплат і пенсій;

·проти зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги;

·врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок;

·STOP – державному рейдерству. Проти наступу влади на майнові права членів профспілок.

Профспілка працівників освіти і науки України приєднується до протестних дій і додає свої вимоги до влади.

ВИМОГИ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ:

1.Встановити у Державному бюджеті України на 2019 рік розмір:

– прожиткового мінімуму для працездатних осіб на рівні, не меншому:

з 1 січня – 5167 гривень, з 1 липня – 5335 гривень, з 1 грудня – 5503 гривні;

– мінімальної заробітної плати з 1 січня у розмірі 7 751 гривні, з 1 липня – 8 003 гривні, з 1 грудня – 8 255 гривень.

2.Забезпечити встановлення у 2019 році розміру посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії на рівні трьох мінімальних заробітних плат та науково-педагогічного працівника на 25% вище відповідно до статті 61 Закону України «Про освіту» з вилученням з його Прикінцевих положень норми щодо чотирьох прожиткових мінімумів.

3.Забезпечити встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати.

4.Забезпечити виключення з розміру мінімальної заробітної плати доплат, надбавок, премій, винагород та інших виплат з відновленням редакцій статті 95 Кодексу законів про працю України, статті 3 Закону України «Про оплату праці».

5.Передбачити в Державному бюджеті України на 2019 рік обсяги видатків на освіту не менше 7% ВВП відповідно до статті 78 Закону України «Про освіту» замість запропонованих 6,13%.

6.Не допустити припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових на 1 рік.

7.Збільшити обсяги видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

8.Не допустити передачу фінансування державних вищих закладів освіти І-ІІ рівнів акредитації з державного бюджету на місцеві бюджети.

9.Забезпечити підвищення на 10% розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

( За матеріалами сайту ЦК Профспілки працівників освіти і науки)


Профспілка наполягає на підвищенні зарплати педпрацівникам дошкільної, позашкільної та профосвіти.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів України та Федерації профспілок України з приводу необхідності підвищення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних працівників.

У листі зазначається, що під час підготовки та опрацювання численних проектів постанови, не погоджуючи їх, ЦК Профспілки неодноразово вносив пропозиції про прийняття Урядом рішення про одночасне підвищення посадових окладів та ставок заробітної плати всім педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 січня 2018 року.

Не прийняття відповідного урядового рішення призвело до порушення міжпосадового рівня оплати праці освітян і викликало справедливе невдоволення педагогів дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих закладів освіти низькою оцінкою владою їхньої складної, важливої, відповідальної педагогічної праці, спричинило конфліктні ситуації в колективах, про що застерігала у своїх зверненнях профспілка.

Зважаючи на норми пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22.01.2018 № 22,ЦК Профспілки, на вимогу значної чисельності педагогічних працівників, а також профспілкових організацій, як представників їхніх прав та інтересів, просить вжити заходівдля підвищення розмірів посадових окладівта ставок заробітної плати педагогічних працівників комунальних закладів і установ освіти, а також науково-педагогічних та педагогічних працівників закладів вищої та професійно-технічної освітиз 1 вересня 2018 року.

( За матеріалами сайту ЦК Профспілки працівників освіти і науки)

Освітня профспілка оголосила про акцію протесту

Профспілка працівників освіти і науки оголосила про приєднання до протестних дій Федерації профспілок України, проведення яких заплановане на 9 та 17 жовтня.

Основними вимогами акцій є підвищення рівня зарплат і пенсій, зупинення зростання цін на споживчі товари і комунальні послуги та врахування у проекті Держбюджету-2019 пропозицій профспілок.

Перший попереджувальний етап протестних відбудеться 9 жовтня у рамках Всесвітнього дня дій за гідну працю в областях України.

Проведення другого етапу, що відбудеться у Києві, заплановане на 17 жовтня 2018 року.

Разом з тим, у Профспілці працівників освіти і науки мають намір висунути до уряду ряд окремих вимог щодо захисту економічних прав освітян.

Зокрема, профспілка має намір вимагати забезпечення встановлення розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду ЄТС на рівні не нижче мінімальної заробітної плати, недопущення припинення безстрокових трудових договорів з вчителями пенсійного віку та укладення з ними строкових контрактів, збільшення обсягів видатків на виплату академічних стипендій учням та студентам пропорційно збільшенню прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ще однією з головних вимог профспілки стане забезпечення підвищення на 10% розмірів посадових окладів педагогічним працівникам закладів дошкільної, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти та інших закладів і установ освіти, а також науково-педагогічним працівникам з 1 вересня 2018 року.

Джерело: http://osvita.ua/school/61963/

Як обчислюється заробітна плата

Місячний розмір заробітної плати педагогічних працівників навчальних закладів обчислюється відповідно до п. 68 Інструкції № 102. Маючи дані про тижневе навантаження, кваліфікаційну категорію, стаж педагогічної роботи, а також дані про надбавки та доплати за виконання додаткових видів робіт ( класне керівництво, перевірку зошитів, завідування кабінетами тощо), обчислюють місячну заробітну плату педагогічних працівників. Нову ставку заробітної плати необхідно помножити на обсяг фактичного тижневого навантаження педагогічного працівника, а потім отриманий добуток поділити на встановлену норму годин для зазначеної категорії працівників. Під час розподілу навчальних годин також слід пам’ятати, що :

– педагогічне навантаження учителя обсягом менше від тарифної ставки, встановлюється за його письмовою згодою;

– результати тарифікації педагогічних працівників погоджують із профспілковим комітетом та доводять до відома усіх педагогічних працівників до початку навчального року.

Приводимо приклад розрахунку розміру загальної заробітної плати на місяць вчителя української мови та літератури, якому встановлено 20 годин тижневого навантаження, стаж роботи – 9 років, спеціаліст вищої категорії, «старший учитель».

Найменування показника

Розрахунок, грн.

1. Посадовий оклад ( 12 тарифний розряд, кваліфікаційна категорія «спеціаліст вищої категорії» )

1359,00 грн.

2. Підвищення за педагогічне звання «старший учитель» - 10% ( пп. «д» п. 24 Інструкції № 102, Постанова № 643)

( 1359,00 грн.*10%):100%=

135,90 грн.

3.Ставка заробітної плати з урахуванням підвищення ( п. 34 Інструкції № 102 )

1359,00+135,90=1494,90 грн.

4. Оплата за 20 годин педагогічного навантаження

( п. 68 Інструкції № 102)

(1494,90:18год.)*20год.= 1661,00грн.

5.Доплата за перевірку зошитів (п.37 Інструкції № 102 )

1661,00грн.*20%:100%=332,20 грн.

6. Усього педагогічна заробітна плата на місяць

1661,00+332,20=1993,20 грн.

7. Надбавка за вислугу років (Постанова №78)

1661,00грн.*10%:100%=166,10грн.

8.Додаткова оплата за класне керівництво ( п.36 Інструкції № 102 )

1494,90грн.*25%:100%=373,73грн.

9. Додаткова оплата за завідування навчальним кабінетом ( п.41 Інструкції № 102 )

1494,90грн.*11%:110%=164,44грн.

Всього заробітна плата на місяць :

1661,00+332,20+373,73+164,44+166,10=2697,47 грн.

Показник середньої заробітної плати для призначення

пенсії у 2014 році

(роз’яснення надає зав. відділом обкому профспілки з питань соціально- економічного та правового захисту працівників освіти Максимова Г.М.)

Показники середньомісячної заробітної плати працівників, зайнятих у галузях національної економіки, за 1992 - 2014 роки, що застосовуються під час призначення та перерахунку пенсій, визначаються відповідно до статей 40 і 43 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пенсійним фондом України затверджено показники середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за грудень місяць 2013 р. у розмірі 3309,24 грн., та за 2013 рік в цілому, який становить 2979,46 гривень.

Відповідно до ст. 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» пенсія обчислюється із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в середньому на одну застраховану особу в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Таким чином, показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовуватиметься при призначенні пенсій у 2014 році, складає – 2700,98 грн.

Особам, при призначенні пенсій яким з початку 2014 року було застосовано минулорічний усереднений показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні (2368,70 грн.), будуть перераховані з урахуванням визначеного показника, тобто – 2700,98 грн.

Такий перерахунок пенсій проводиться органами Пенсійного фонду автоматично (без звернення пенсіонерів) із здійсненням доплати пенсії з урахуванням раніше виплачених сум.

Витяг із ПЕРЕЛІКУзакладів і установ освіти, охорони здоров'я

та соціального захисту і посад, робота на

яких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р.№909 ( із змінами)

Найменування закладів і установ
Найменування посад
1. Освіта
Загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи
учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання,керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Міжшкільні навчально-виробничі комбінати
директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Дошкільні навчальні заклади всіх типів 
завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, вчителі-дефектологи,вчителі-логопеди, практичні психологи
Позашкільні навчальні заклади
директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Бібліотеки
завідуючі, бібліотекарі
Примітки: 1. Вчителі й інші працівники освіти заочних навчальних закладів, зазначених у цьому переліку, відносяться до числа осіб, що мають право на одержання пенсії за вислугу років.1.1. Лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі "1. Освіта", відносяться до числа осіб, що мають право на пенсію за вислугу років.2. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.3. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 р., яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, в тому числі на посаді старшої піонервожатої зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.4. При призначенні пенсії за вислугу років зазначеним у цьому переліку особам допускається підсумовування стажу за періоди їх роботи у закладах і установах освіти, охорони здоров'я та соціального захисту.

Затверджено нові кваліфікаційні характеристики професій (посад) педагогічних

та науково-педагогічних працівників навчальних закладів

(роз’яснення надає зав. відділом обкому профспілки з питань соціально- економічного та правового захисту працівників освіти Максимова Г.М.)

Міністерством освіти і науки України оприлюднені кваліфікаційні характеристики професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів. Про це йдеться у відповідному наказі освітнього відомства.

Документом визначено, що кваліфікаційні характеристики посад педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів та установ освіти сприятимуть підбору і розстановці кадрів, підвищенню їхньої ділової кваліфікації, раціональному розподілу праці, створенню дієвого механізму розмежування функцій, повноважень та відповідальності між працівниками, а також встановленню єдиних підходів у визначенні їхніх посадових обов’язків та кваліфікаційних вимог, що до них висуваються.

Кваліфікаційні характеристики мають застосовуватися як нормативні документи і можуть служити основою для розробки посадових інструкцій, що містять конкретний перелік посадових обов’язків працівників з урахуванням особливостей організації праці та управління, їх прав, відповідальності та компетентності. Кваліфікаційна характеристика кожної посади педагогічного та науково-педагогічного працівника має три розділи: "Завдання та обов'язки", "Повинен знати" і "Кваліфікаційні вимоги". Розділ "Завдання та обов'язки" містить перелік основних трудових функцій, що можуть бути повністю або частково доручені працівникові.

Розділ "Повинен знати" містить основні вимоги, що висуваються до працівника щодо професійних знань, а також знань законодавчих та інших нормативних правових актів, положень, інструкцій та інших документів, методів і засобів, які працівник повинен застосовувати при виконанні посадових обов’язків. "Кваліфікаційні вимоги" визначають необхідний для виконання посадових обов’язків рівень професійної підготовки працівника, що засвідчується документами про освіту, а також вимоги до стажу роботи.

Передбачається, що особи, які не мають відповідної освіти або стажу роботи, встановлених кваліфікаційними вимогами, але мають достатній практичний досвід та успішно виконують у повному обсязі покладені на них завдання та обов'язки, можуть бути, як виняток, залишені на займаній посаді або призначені на відповідні посади за рекомендацією атестаційної комісії.

Головними складовими компетентності педагогічних і науково-педагогічних працівників є професійна, комунікативна, інноваційна та правова компетентність. Кваліфікаційні характеристики професій (посад) педагогічних та науково-педагогічних працівників навчальних закладів погоджені з Міністерством соціальної політики України. Наказ МОН №665 від 01.06.2013р.

Кiлькiсть переглядiв: 993

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.