Повернутися до звичайного режиму

ЗАСІДАННЯ РАДИ ПЕРВОМАЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ ОСВІТИ І НАУКИ

/Files/images/IMG_20200228_141845_1.jpg

28.02.2020 відбулося засідання ради Первомайської міської організації профспілки працівників освіти і науки

Були заслухані питання:

1. Інформаційно-аналітична довідка начальника управління освіти Остапенко Г.Ф.

2. Доповідь І.В. Сисоєвої "Соціальний діалог у дії. Про виконання у 2019 році Угоди між управлінням освіти і міською організацією Профспілки працівників освіти і науки на 2017-2020 роки"

3. Підсумки міського етапу Всеукраїнського громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці.

4. Різне.

/Files/images/изображение_viber_2020-03-02_11-42-02.jpg

/Files/images/изображение_viber_2020-03-02_11-42-01.jpg

Робота комісії з охорони праці

/Files/images/20200206_0841461.jpg

Опрацювання питань з охорони праці працівниками закладу

/Files/images/изображение_viber_2020-02-27_10-45-491.jpg

Засідання ПК закладу. 1. Про дотримання положень Колективного договору з боку адміністрації в частині забезпечення охорони праці учасників освітнього процесу.

/Files/images/IMG_20200102_092957.jpg

2. Звіт голови комісії з охорони праці - Савчака В.І.

/Files/images/IMG_20200102_092845[1].jpg

12 листопада 2019 року, в приміщенні Первомайської ЗОШ №12 відбулося чергове засідання міської Ради Профспілки

/Files/images/рада проф2.jpg /Files/images/Photo2365.jpg

Під керівництвом голови профспілки освітян міста Сисоєвої І.В. були розглянуті декілька питань.


Перше - це вимоги профспілок до кабінету міністрів України:


Дії Профспілки освітян щодо захисту соціально-економічних прав та інтересів працівників галузі

22 жовтня 2019 року у галузевому Міністерстві відбулася робоча зустріч соціальних партнерів – Профспілки працівників освіти і науки України, Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань освіти, науки та інновацій ВРУ – для обговорення гострих освітянських питань та пошуку ефективного шляхів їх вирішення.

Сторони обговорили ряд гострих та актуальних питань, зокрема, держбюджет 2020 та видатки на освіту, використання освітянської субвенції, удосконалення законодавства у галузі освіти, мережі шкіл, оплати праці освітян та інших питань соціально-економічного захисту. Також було піднято питання стипендій для студентства – академічних та соціальних.

Насамкінець соціальні партнери домовилися про подальші кроки та конструктивну співпрацю задля вирішення проблемних питань освітян та студентської молоді, захисту їх прав та гарантій.

25 жовтня від імені президії ЦК Профспілки спрямовано звернення до Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністра освіти і науки України з приводу проекту Державного бюджету України на 2020 рік, реєстраційний № 2000, та необхідності передбачення в ньому обсягів фінансування галузей освіти та науки в законодавчо гарантованих розмірах, підвищення оплати праці працівників та стипендіального забезпечення, збільшення мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму, забезпечення розвитку мережі закладів освіти, належного матеріального забезпечення молодих фахівців, підвищення рівня пенсійного забезпечення педагогів.

29 жовтня 2019 року біля будівлі Верховної Ради України, на площі Конституції, відбулася багатотисячна акція протесту освітян.

Вимоги Профспілки працівників освіти і науки України до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України затверджено президією ЦК Профспілки від 23 жовтня. У них наголошується на необхідності забезпечення в державі виконання норм Закону України «Про освіту», в частині фінансування галузі освіти, рівня оплати праці педагогічних працівників, а також неприпустимості погіршення умов праці, звуження прав і гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам, скасування доплат, надбавок, підвищень, винагород, звільнення з роботи педагогів, яким виплачується пенсія за віком, укладання строкових договорів з учителями при прийнятті закону «Про повну загальну середню освіту» тощо.

5 листопада 2019 року на презентації доопрацьованого Державного бюджету-2020 Прем‘єр-міністр Олексій Гончарук зазначив, що «зарплати всіх освітян у новому році мають зрости на 9%, а молоді вчителі зі стажем до 10 років наприкінці року отримають виплату у розмірі 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня 2020 року – майже 21 тис. грн.»

Міністр освіти і науки України Ганна Новосад повідомила, що до держбюджету планується додати 2,2 млрд. грн. для того, щоб усім без виключення регіонам виплачувати повну надбавку за престижність у розмірі 30%.

Чекаємо на подальші кроки у вирішенні проблемних питань освітян.

Друге питання стосувалося низки проблем молоді, що працює в закладах освіти. Щоб підтримати молодих вчителів, профспілка міста вирішила створити цільвий фонд для молодих вчителів:

Проект

ЗАТВЕРДЖЕНО

Постанова міської ради Профспілки

від «12» листопада 2019 р. № Р-3

П О Л О Ж Е Н Н Я

про цільовий Фонд Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки «Підтримка освітянської молоді»

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Цільовий Фонд Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України «Підтримка освітянської молоді» (далі – Фонд) утворюється з метою фінансової підтримки молодих педагогів віком до 35-ти років у вирішенні соціально-побутових проблем, сприяння підвищенню їх фахової майстерності, надання пільг в організації оздоровлення.

1.2. Управління Фондом здій­снюється президією Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

1.3. Кошти Фонду використовуються за цільовим призначенням, визначеним цим Положенням. Фонд має статус Фонду спеціального призначення і не є юридичною особою.

1.4. Положення про цільовий Фонд затверджується міською радою Профспілки. Пропозиції про зміни, уточнення та доповнення до Положення мають право вносити члени ради Профспілки. Зміни, уточнення і доповнення вносяться президією і затверджується міською радою Профспілки.

2. ДЖЕРЕЛА І ПОРЯДОКФОРМУВАННЯ ФОНДУ

2.1. Фонд формується з таких джерел:

- щорічний одноразовий внесок на початку календарного року у розмірі 2% від суми добровільних внесків членів Первомайської міської організації Профспілки, передбаченої кошторисом на поточний рік;

- цільових добровільних внесків інших установ, організацій, підприємств;

- добровільних благодійних внесків юридичних і фізичних осіб;

- інших надходжень, що не суперечать чинному законодавству України.

2.2. Кошти Фонду та їх залишки обліковуються на окремому бухгалтерському рахунку Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

2.3. Кошти Фонду, які надходять з різних джерел та їх використання, щорічно відображаються в бюджеті Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України окремою статтею.

3. ПОРЯДОК ВИКОРИСТАННЯ КОШТІВ ФОНДУ

3.1. Рішення про використання коштів Фонду приймається президією Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки на підставі заяви молодого педагога та клопотання профспілкового комітету закладу освіти.

3.2. Кошти цільового Фонду використовуються на надання фінансової допомоги молодим педагогам

3.2.1. у:

- створенні належних умов для проживання;

- сплаті за оренду квартир, за комунальні послуги;

- покращенні умов проживання: проведенні ремонтів, підведенні водопроводу, каналізації, облаштуванні опалення тощо;

- виникненні різного характеру надзвичайних життєвих ситуацій;

3.2.2. під час придбання:

- побутової техніки;

- комп’ютерної техніки, програмного забезпечення;

- інвентарю, канцтоварів;

- методичної літератури тощо;

3.2.3. для оплати:

- за користування Інтернет зв’язком;

- за підписку на фахову літературу та періодичні видання;

- за участь в освітянських проектах різного рівня;

- за навчання у ВНЗ;

3.2.4. в організації оздоровлення шляхом:

- здешевлення вартості путівки на б/в «Зміна» – по 200 грн. (додатково) на працівника та дитину;

- надання 1000 грн. при придбанні путівки для санаторно-курортного лікування.

3.3. Кожен молодий педагог (віком до 35-ти років), який пропрацював у закладі освіти міста більше одного року, може скористатися послугами Фонду не частіше 1-го разу на рік.

3.4. Не використані у поточному році кошти Фонду залишаються на його рахунку на наступний рік. Вони не можуть бути використані не за призначенням, на інші цілі, не передбачені цим Положенням.

3.5. Контроль за діяльністю та про­позиції щодо роботи Фонду здійснює міська ревізійна комісія Профспілки. Ревізія проводиться 1 раз на рік.

4. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Організаційне забезпечення діяльності Фонду, оформлення та зберігання протоколів президії, інших документів здійснюються заступником голови президії Профспілки, ведення бухгалтерського обліку коштів Фонду здійснюються бухгалтером Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

4.2. Фонд може бути ліквідований за рішенням президії Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

4.3 Кошти, які залишилися після лік­ві­дації Фонду, автоматично залишаються у бюджеті Первомайської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України та використовуються на забезпечення статутної діяльності.

І третє питання - підсумки конкурсу на кращу профспілкову організацію міста, в якому наш заклад посід ІІ місце!

/Files/images/рада профсп4.jpg

/Files/images/грамота19-20.jpg

Федерація профспілок України на своєму сайті оприлюднила законопроект «Про безпеку праці та здоров’я працівників».

Спрямовано вимоги президії ЦК Профспілки до ВРУ, КМУ, МОН

ЦК Профспілки спрямував до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України вимоги, схвалені президією ЦК Профспілки, в яких наголошується на необхідності забезпечення в державі виконання норм Закону України «Про освіту», в частині фінансування галузі освіти, рівня оплати праці педагогічних працівників, а також неприпустимості погіршення умов праці, звуження прав і гарантій педагогічним та науково-педагогічним працівникам, скасування доплат, надбавок, підвищень, винагород, звільнення з роботи педагогів, яким виплачується пенсія за віком, укладання строкових договорів з учителями при прийнятті закону «Про повну загальну середню освіту», позбавлення державного субсидіювання на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти сільської місцевості з чисельністю 30-50 учнів, зміни підходів до фінансового забезпечення здобуття вищої освіти, надання статусу одержувачів коштів державним закладам вищої освіти, звуження прав на одержання академічних стипендій тощо.

За матеріалами сайту "Профспілка працівників науки і освіти України"

Посилання: pon.org.ua

Сплановуємо і обговорюємо напрямки роботи профспілки закладу на новий 2019-2020 навчальний рік.

/Files/images/70176491_2808205899207481_4896486721459322880_n.jpg

Профспілка висловлює рішучий протест!

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спрямував звернення до Кабінету Міністрів України та Міністерства освіти і науки України з приводу листа Міністерства фінансів «Про підвищення ефективності використання бюджетних коштів у сфері освіти і науки». Як стало відомо зі ЗМІ, зазначений лист скеровано до Кабінету Міністрів України з проханням надати доручення Міністерству освіти і науки України опрацювати пропозиції, запропоновані у листі, та підготувати відповідні проекти нормативно-правових актів.

У своєму листі Профспілка підкреслює, що більш, ніжцинічними, виглядають пропозиції Міністерства фінансів про підвищення заробітної плати вчителів за рахунок скорочення їх чисельності, «перегляду» діючих умов оплати праці педагогічних працівників з метою «оптимізації» діючих підвищень, надбавок і доплат (тобто їх скасування)на тлі прийняття у 2017 році Закону України «Про освіту» та інших нормативних актів, зокрема розроблення проекту постанови Кабміну щодо реалізації статті 61 цього закону стосовнозбільшення розмірів посадових окладів педагогічних і науково-педагогічних працівників, оскільки усі намагання підвищити статус педагогічних і науково-педагогічних працівників будуть зведені нанівець.

Обурює й пропозиція прозбільшення педагогічного навантаження вчителя загальноосвітнього навчального закладу до 20 годин на тиждень, що призведе до скорочення 44 тисячі учителів, чисельність яких на сьогодні становить 439 701 особу у закладах комунальної і державної власності,а також дозменшення заробітної плати тих вчителів, які залишаться працювати, погіршення умов їхньої праці, її інтенсифікації, а також зниження якості надання освітніх послуг.

У разі запровадження таких норм буде звільнений з роботи кожен десятий вчитель, що в умовах соціальної, демократичної, правової держави є неприпустимим.

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України закликає не допустити звуження трудових прав педагогічних, науково-педагогічних та інших працівників освіти, пенсіонерів, осіб, які навчаються, забезпечивши дотримання вимог статей 22 та 113 Конституції України, законодавства про освіту, що сприятиме реальному визнанню освіти основою економічного розвитку суспільства, створенню передумов для всебічної модернізації держави на європейських засадах.

УВАГА! Оздоровлення!

Шановні колеги!

Прошу у найкоротший термін (до 22.05.2019) зробити попереднє замовлення на путівки для оздоровлення членів Профспілки та їхніх дітей на базі «Зміна», яка розташована на березі Чорного моря у с. Рибаківка Березанського району Миколаївської області.

/Files/images/ribakovka1.jpg

Проживання в три/чотиримісних кімнатах. Харчування триразове.

Вартість путівки для освітян-членів Профспілки та їхніх дітей складає 1400 грн.

Повна вартість на 6 діб путівки – 1890 гривень.

заїзди: 21.06. – 26.06.2019.

27.06. – 02.07. 2019

03.07. – 08.07. 2019

09.07. – 14.07. 2019

15.07. – 20.07. 2019

21.07. – 26.07. 2019

27.07. – 01.08. 2019

02.08. – 07.08. 2019

08.08. – 13.08. 2019

14.08. – 19.08. 2019

Заявку надсилати за формою (зразок)

Заїзд Прізвище, ініціали працівника Приналежність до Профспілки Прізвище, ім’я дитини, рік народження Оплата за дитину Примітка (окремі побажання)
27.07. – 01.08. Сова Ольга Іванівна +
27.07. – 01.08. Колос Надія Петрівна + Колос Анна, 2012 + В одну кімнату
27.07. – 01.08. Колос Оксана, 2014
27.07. – 01.08. Колос Сергій Васильович

Голова Первомайської міської організації

Профспілки працівників освіти і науки І.В.Сисоєва

Склад профспілкового комітету 2018-2019 н.р.

Голова профспілки школи – Тісевич Рімма Станіславівна

Замісник голови профспілки школи – Глушко Лілія Олександрівна

Голова контрольно-ревізійної комісії – Тишкун Світлана Євгенівна

Ляхвацька Тетяна Йосипівна - голова комісії із соціального захисту

Сорокіна Юлія Анатоліївна – голова комісії по культмасовій роботі

Намєснік Діна Сергіївна – голова житлово-побутової комісії

Савчак Володимир Іванович– голова комісії з охорони праці

Бирледян Катерина Станіславівна – голова комісії по роботі з ветеранами

Шарук Вадим Сергійович - голова комісії по спортивно-масовій роботі

Засідання профспілкового комітету

/Files/images/IMG_4451.JPG /Files/images/IMG_4455.JPG

Наш колектив у 2018-2019 навчальному році

Голова ПК Тісевич Рімма Станіславівна.

Список членів профспілки

2018 – 2019 навчальний рік

1. Маланчук Оксана Олександрівна 29.08.1978

2. Нерубащенко Тетяна Василівна 24.11.1958 р.н.

3. Бенідовська Лідія Миколаївна 10.04.1947 р.н.

4. Бруньківська Галина Федорівна 04.09.1958 р.н.

5. Чутенко Варвара Тимофіївна 01.01.1956 р.н.

6. Сорокіна Юлія Анатоліївна 16.06.1992 р.н.

7. Ляхвацька Оксана Іванівна 12.12 1973 р.н.

8. Глушко Лілія Олександрівна 04.07.1987 р.н.

9. Мельник Світлана Василівна 27.11.1970 р.н.

10. Тісевич рімма Станіславівна 20.05.1964

11. Ляхвацька Тетяна Йосипівна 19.06.1976

12. Намєснік Діна Сергіївна 12.03.1981

13. Чоловський Сергій Володимирович

14. Постнікова Інна Дмитрівна 21.06.1993

15. Савчак Володимир Іванович 31.03.1955

16. Савчак Степан Володимирович 1964

17. Печерний Валерій Володимирович 24.02.1966

18. Милько Ольга Василівна 02.04.1973

19. Тишкун Світлана Євгенівна 05.06.1974

20. Кіча Петро Петрович 05.12.1959

21. Дубковський Олег Миколайович 23.06.1976

22. Герасименко Галина Григорівна 07.01.1972

23. Павлова Ольга Михалівна 21.07.1962

24. Спіріна Вікторія Миколаївна

25. Атаманчук Анжела Георгіївна

Вчителі пенсіонери


1. Надточій Людмила Миколаївна – не працює

2. Бенідовська Лідія Миколаївна – працює

3. Бруньківська Галина Федорівна – працює

4. Чутенко Варвара Тимофіївна 01.01.1956 р.н. - працює

Склад ПК та комісії:

1. Комісія з охорони праці. Голова комісії - Савчак Володимир іванович

2. Комісія з організаційно-масової роботи. Голова комісії - Сорокіна Юлія Анатоліївна

3. Комісія житлово-побутових умов. Голова комісії - Намєснік Діна Сергіївна

4. Комісія з соціального захисту - Ляхвацька Тетяна Йосипівна

5. Ревізійна комісія. Голова комісії - Тишкун Світлана Євгенівна

6. Комісія по роботі з ветеранами - Бирледян Катерина Станіславівна

7. Комісія по спортивно-масовій роботі - Шарук Вадим Сергійович

Миколаївська обласна організація Профспілки працівників

освіти і науки України

Пенсії за вислугу років педагогічним працівникам

(роз’яснення надає зав. відділом обкому профспілки з питань соціально- економічного та правового захисту працівників освіти Максимова Г.М.)

Статтею 57 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991р.№1060-XІІ передбачені гарантії держави педагогічним, науково – педагогічним та іншим категоріям працівників навчальних закладів.

Поряд з іншими видами пенсій ( за віком, по інвалідності, у разі втрати годувальника) педагогічні працівники мають право ще на один вид пенсії – на пенсію за вислугу років.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про пенсійне забезпечення » від 05.11.1991р.№1788-XІІ ( далі – Закон про пенсійне забезпечення) пенсія за вислугу років є одним із видів державної трудової пенсії.

Пенсії за вислугу років педагогічним працівникам призначають за нормами двох законів : Закону про пенсійне забезпечення та Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058 – ІУ ( далі – Закон про пенсійне страхування). Пенсійний вік для пенсії за вислугу років та трудовий стаж обчислюють згідно з нормами Закону про пенсійне забезпечення, а розміри пенсій за вислугу років - відповідно до норм Закону про пенсійне страхування.

Згідно пункту «е» ст. 55 Закону України «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку.

Скористатися пільговим виходом на пенсію за вислугу років можуть ті працівники освіти, які мають необхідний стаж роботи на посадах у закладах і установах, визначених у Переліку закладів і установ освіти, охорони здоров’я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років ( далі – Перелік), затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 ( далі – Постанова № 909).

У розділі І «Освіта» Переліку подано найменування закладів і установ та посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років.

Документи, необхідні для призначення пенсій за вислугу років

Перелік документів, необхідних для призначення пенсій за вислугу років, передбачено Порядком подання та оформлення документів для призначення ( перерахунку) пенсій відповідно до закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 №22-1 ( далі – Порядок)

Отже, до заяви про призначення пенсії за вислугу років додають такі документи, як:

- паспорт або інший документ, що засвідчує особу, її місце проживання (реєстрації) та вік;

- довідка органу Державної податкової служби України про присвоєння ідентифікаційного номера заявнику;

- документи про стаж, визначені Порядком №637;

- довідка про заробітну плату особи ( додаток 1 до Порядку №22-1) за період страхового стажу;

- документи про місце проживання особи;

- документи, що підтверджують виконання роботи, яка дає право на призначення пенсії за вислугу років.

Обчислення стажу роботи

Для призначення пенсій за вислугу років потрібно правильно обчислити стаж роботи , який дає право на ці пенсії.

При цьому важливими показниками є:

- спеціальний стаж роботи;

- страховий стаж роботи;

- загальний трудовий стаж роботи.

Для визначення права працівника на зарахування до спеціального стажу певного періоду роботи необхідною умовою є робота в закладах і посадах, які дають право на пенсію за вислугу років.

Спеціальний стаж роботи обчислюють відповідно до норм закону про пенсійне забезпечення й обраховують у календарних днях, місяцях, роках.

Постановою № 909 встановлено, що пенсії за вислугу років працівникам освіти призначаються при наявності спеціального стажу роботи не менше 25 років.

Для обчислення спеціального стажу роботи основним документом є трудова книжка працівника, що підтверджує стаж роботи. За відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній стаж роботи встановлюють на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою КМ України від 12.08.1993 №637.

Згідно з пунктом 20 порядку № 637 у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки установ. організацій або їх правонаступників ( додаток №5 до Порядку № 637).

У довідці має бути вказано:

- періоди роботи, що зараховуються до спеціального стажу;

- професія або посада;

- характер виконуваної роботи;

- розділ, підрозділ, пункт, найменування списків або їх номери, куди включається цей період роботи;

- первинні документи за час виконання роботи, на підставі яких видана зазначена довідка.

У разі відсутності правонаступника підтвердження періодів роботи, що зараховуються до трудового стажу для призначення пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установленої для окремих категорій працівників, здійснюється у порядку, визначеному Пенсійним фондом України за погодженням з Мінсоцполітики та Мінфіном.

Витяг із ПЕРЕЛІКУзакладів і установ освіти, охорони здоров'ята соціального захисту і посад, робота наяких дає право на пенсію за вислугу років, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993р.№909 ( із змінами)
Найменування закладів і установ
Найменування посад
 1. Освіта
Загальноосвітні навчальні заклади, військові загальноосвітні навчальні заклади, музичні і художні школи
учителі, логопеди, вчителі-логопеди, вчителі-дефектологи, викладачі, сурдопедагоги, тифлопедагоги, вихователі, завідуючі та інструктори слухових кабінетів, директори, завідуючі, їх заступники з навчально-виховної (навчальної, виховної), навчально-виробничої частини або роботи з виробничого навчання, завідуючі навчальною і навчально-виховною частиною, соціальні педагоги (організатори позакласної та позашкільної виховної роботи з дітьми), практичні психологи, педагоги-організатори, майстри виробничого навчання, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Міжшкільні навчально-виробничі комбінати
директори, заступники директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної, навчально-виробничої) роботи, вчителі, майстри виробничого навчання, практичні психологи, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Дошкільні навчальні заклади всіх типів 
завідуючі, вихователі-методисти, вихователі, музичні керівники, вчителі-дефектологи, вчителі-логопеди, практичні психологи
Позашкільні навчальні заклади
директори, їх заступники з навчально-виховної, навчальної, виховної роботи, завідуючі відділами (лабораторіями, кабінетами), художні керівники, керівники гуртків, секцій, студій та інших форм гурткової роботи
Бібліотеки
завідуючі, бібліотекарі
Примітки: 1. Вчителі й інші працівники освіти заочних навчальних закладів, зазначених у цьому переліку, відносяться до числа осіб, що мають право на одержання пенсії за вислугу років.1.1. Лікарі та середній медичний персонал (незалежно від найменування посад), які працюють у навчальних закладах і установах, перелічених у розділі "1. Освіта", відносяться до числа осіб, що мають право на пенсію за вислугу років.2. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим переліком, дає право на пенсію незалежно від форми власності або відомчої належності закладів і установ.3. Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах до 1 січня 1992 р., яка давала право на пенсію за вислугу років відповідно до раніше діючого законодавства, в тому числі на посаді старшої піонервожатої зараховується до стажу для призначення пенсії за вислугу років.4. При призначенні пенсії за вислугу років зазначеним у цьому переліку особам допускається підсумовування стажу за періоди їх роботи у закладах і установах освіти, охорони здоров'я та соціального захисту.
Кiлькiсть переглядiв: 1026

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.